Anasayfa / Gündem / Ataşehir Belediyesi Meclisi Toplantısına Başkan İlgezdi’de Katıldı

Ataşehir Belediyesi Meclisi Toplantısına Başkan İlgezdi’de Katıldı

Ataşehir Belediyesi Meclisi 2020 yılı son toplantısı olan Aralık ayı ikinci birleşimi gerçekleştirildi. Meclis 1.Başkan Vekili Sevgi Uluğ’un yönetiminde gerçekleşen toplantıda gündemde bulunan 15 madde görüşüldü.

Yapılan görüşmelerde bir madde dışında diğer bütün maddeler Ataşehir Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.

Ataşehir Belediye Başkan Battal İlgezdi, “Aralık ayı Belediye Meclis toplantımızın ikinci birleşimi aynı zamanda, 2020’nin son toplantısıydı. Değerli meclis üyelerimizin katılımıyla son toplantımızı gerçekleştirdik. 2021’de de Ataşehirimiz için çalışmalarımıza kesintisiz devam edeceğiz” dedi

AK Parti Ataşehir Belediye Meclisi Grup Başkanı Av.Mustsafa Naim Yağcı, “Daha önce de ifade ettim dedim ki kaldırımlarda Yol kenarlarında farkların köşeleri ya da parkların içerisinde işgal edilerek yapılan Büfe ve kafelerin kiralama surelerini 10 yıla çıkarılması haksız kullanımı meşru kılarsınız demiştim. Ne yazık ki oy çokluğuyla kira sürelerini 10 yıla çıkardınız. Maalesef kim kaldırımı köşeyi boş buluyorsa büfeyi, cafeyi manavı konduruyor. Aynı hat üzerinde 5-10 tane sayabiliriz. Örneğin Şeker manav, Zeytinlik ve Mozaik Çarşı’nın karşısında durmadan genişleyen büfeler, Atapark’ın kapısının girişine çok rahat bir şekilde manav kondu yerleştirilmiş. Bu yapılaşmalara izin vermekle Ataşehirlilere haksızlık etmiş oluruz. ruhsatlı binalar yapılırken onlarca defa denetleyen belediyenin vatandaşın kamunun olan kaldırımlarda parklarda Kaçak inşaat faaliyetini görmemesi mümkün değildir. Yöneticiler ya belediyeye helikopterle iniyorlar ya da dışarıyı görmeyecek şekilde camları simsiyah kaplıyorlar veya kafasını çevirerek görmemezlikten geliyorsunuz. Bu yapılaşmalarda bizzat koruma vardır diye düşünüyorum. Eğer böyle değilse sizlerden ricam lütfen engel olun. Milletin malını birkaç kişinin menfaatine hibe etmeyin” dedi.
 
CHP Meclis Grup Başkanı Sadık Semih Kayhan, “İnsanların daha eşit şartlarda yaşamalarını diliyor Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyorum. AK parti sözcüsü kararı eleştirirken detaylarına bakmadığını düşünüyorum. 10 yıllık sürenin gerekçelerini incelememiş. İhalenin 10 yıla çıkarılması ile ilgili bir karar değil mevcut geçmişteki ihale boyutundaki süre kadar aynı ölçüde olmak şartıyla 10 yıla süreci uzatılması ile ilgili bir karardır. Niye parklara ve geniş boş kaldırım köşelerine bu tür hizmetlerin yapılmasına izin veriyorsunuz diye soruyorlar. Bu komşu ilçelerimizde de böyledir. Yer yok peki nereye yapacaksın. Özel parseller kanunla belirlenmiş yerlerdir. İhtiyaç olan yerlere talepler geliyor. Burada yanlış bir şey yok. Yaptığımız işlerin hepsi Sayıştay’ın denetiminden geçiyor” dedi.

Göz Atın

TransAnatolia Rally Raid’in Kars’ta sona erdi

Türkiye’nin ilk ve tek, dünyanın ise en büyük zorlu yarışlarından biri olan 2 bin 300 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir