Anasayfa / Son Dakika Haberleri / Ataşehir Belediye Meclisinde ”Otopark” Tartışması Vardı

Ataşehir Belediye Meclisinde ”Otopark” Tartışması Vardı

Ataşehir Belediye meclisi 7 Temmuz Çarşamba günü yapılan toplantısında ulusal medyada yer alan Ataşehir ilçesinde sokkak ve caddelerde talep edilen park ücreti tartışması yaşandı. AK Partili meclis üyeleri bu konuda Belediye yönetiminin cevaplaması için önerge verdi.

Ataşehir Belediye Meclisinde tartışılan gündemdeki konular şöyle:

Ulusal ve yerel medyaya konu olan Ataşehir’in birçok cadde ve sokaklarında Atapark ve Ataşehir Belediyespor Kulübü aracılığıyla kiraya verilen park yerlerinin bir gece de kaldırılmasının ardından AK Parti grubu 9 maddelik soru önergesi sordu ve başkanlık makamına havalesini talep etti. CHP grubunun oy çokluğuyla bu soru önergesini başkanlık makamına havalesini red etti.

AK Parti grubu vatandaşı mağdur eden bu uygulama ile ilgili her türlü şekilde hukuki ve yasal haklarını kullanacaklarını belirtti.

Kastamonu ili Araç ilçesi belediyesi ile Ataşehir Belediyesi arasında kardeş kent işbirliği oy birliği ile kabul edildi.

Ataşehir Migros arkasında bulunan dini tesis alanı olarak yer alan üzerine Atabel şirketi tarafından 200 m2’lik kadın emeği eserlerinin sergileneceği yapı inşaatına meclisten onay çıktı. Böylelikle çeşitli etkinliklerin yapıldığı alana sabit bir satış alanı prefabrik olarak inşaa edilecek.

Gündemde Örnek, Esatpaşa ve Fetih Mahallelerini kapsayan ve kentsel dönüşümün hızlandırılması için 1/1000’lik revizyon uygulama imar planı oy birliği ile mecliste kabul edildi.

Meclis toplantısı olağan üstü bir durum olmadıkça Eylül ayında eski toplantıların yapıldığı Novada meclis salonunda gerçekleştirileceği açıklandı.

Göz Atın

16. Dursun Akçam Kültür ve Sanat Günleri Başladı

16. Dursun Akçam Kültür ve Sanat Günleri etkinliği 9-10-11 Temmuz da memleketi Ardahan’da başlıyor. 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir