Anasayfa / Gündem / Ataşehir Belediye Meclisi Tatilden Sonra İlk Toplantısını Yaptı

Ataşehir Belediye Meclisi Tatilden Sonra İlk Toplantısını Yaptı

Ataşehir Belediye Meclisi 2 Aylık Tatilden sonra ilk toplantısını 6 Eylül 2021 Pazaresi günü Ataşehir Belediyesi merkez binasında yapıldı.Toplantıya Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi‘de katıldı.

Ataşehir Belediye Meclisi 1.Başkan Vekili Kudret Arslan açılış konuşmasında“ Bu yaz döneminde Ülkemizin farklı bölgelerinde meydana gelen yangın ve sel afetleri sonucunda can kayıplarımız oldu. Ölenlere Allah’tan rahmet geri kalanlara başsağlığı diliyorum. İnşallah bu afetleri bir daha yaşamayız. Ülkemiz için daha güzel günler temenni ediyorum. Belediye olarak üstümüze düşen görevlerimizi yerine getirmeye çalıştık. Yaraları sarmak için bölgelere gereken yardımları gönderdik. Bu konuda destek veren belediye başkanımıza ve devlet yetkililerine Ataşehir Belediye Meclisi adına teşekkür etmek istiyorum. Geçmiş toplantılarda mecliste bulunan muhalefet partileriyle bazı sürtüşmelerimiz oldu. İstemeyerek bazı nahoş kelimeler ağzımızdan çıktı. Yaşadığımız afetlerden dolayı bu tür söylemlerin kimseye bir fayda sağlamayacağını düşünerek AK Parti grubu veya başka arkadaşlara söylemiş olduğum aykırı kelimeler varsa o söylediklerimi geri alıyor ve haklarını helal etmelerini istiyorum”dedi.

Ataşehir Belediye Başkan vekili ve CHP Ataşehir Belediye Meclisi Grup sözcüsü İlhami Yılmaz, AK Parti Ataşehir Belediye Meclisi Grup sözcüsü Av.M.Naim Yağcı, MHP Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Hakan Arıkaya ve İYİ Parti Ataşehir Belediye MeclisiÜyesi Oğuz Sarul Ağustos ayında meydana gelen yangın ve sel afetlerinde hayatını kaybedenlere rahmet dileyerek partileri adına üzüntülerini dile getirdiler. Ayrıca yine Ağustos ayında idrak edilen muharrem orucu nedeniyle de de tüm İslam âlemine ve dünya insanlarına barışa vesile olması temenisinde bulundular.

30 Ağustos Zafer Bayramının Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş destanı olduğunu vurgulayan sözcüler, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi ayrıca Ağustos 1999 Gölcük depreminde hayatların kaybeden vatandaşlarımızı da rahmet ve şükranla yâd ettiler. Sivas Kongresinin Kurtuluş Savaşı için önemli bir dönüm noktası olduğunu dile getiren sözcüler meclisin yeni dönem çalışmaların da başarılar dilediler AK Parti Grup Başkanı M. Naim Yağcı Meclis 1.Başkan Vekili Kudret Arslan’ını gönül alma konuşmasına aynı şekilde cevap vererek yeni dönemde güzel bir meclis ortamı olacağının işaretini verdiler.

Ataşehir Belediye Meclisinde yapılan konuşmaların ardından gündemde bulunan 4 madde ilgili komisyonlara oybirliğiyle havale edildi. Gündemde görüşülecek başka madde kalmadığından Ataşehir Belediye Meclisi 1.Başkan Vekili Kudret Arslan 09.09. 2021 Perşembe günü saat 15.00 da toplanmak üzere oturumu kapattı.

Göz Atın

Ataşehir Kayışdağı Yaratıcı Çocuk Merkezi Yıl Sonu Heyecanı

İstanbul Ataşehir Belediyesi’nin, 10 – 17 yaş arasındaki çocukları teknolojik tasarımla buluşturduğu Kayışdağı Yaratıcı Çocuk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir