Anasayfa / Gündem / Ataşehir Belediye Meclisi Ocak Ayı 2.Toplantısını Gerçekleştirdi

Ataşehir Belediye Meclisi Ocak Ayı 2.Toplantısını Gerçekleştirdi

Ataşehir Belediye meclisi 2021 yılı Ocak ayı ikinci meclis oturumunu 7 Ocak 2021 Perşembe günü gerçekleştirdi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Belediye meclisinde yaptığı açıklamada “Nisan mayıs gibi Ataşehir planları meclise geliyor. Yeni Çamlıca ile ilgili hem çalışma yapıyoruz hem de tapu sorununu çözüyoruz. İçerenköy, Küçükbakkalköy planları şu an mecliste. Büyükşehir de çalışmaları devam ediyor. Yenisahra ve Barbaros Mahalleleri için şu an ruhsat veriyoruz” dedi.

Ataşehir Belediye Meclisinde gündem dışı konuşan CHP Ataşehir Belediye Meclis Üyesi ve Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, ”Her yıl Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri kapsamında Ataşehir tasarruf Okulu 381 proje ile en çok katılımın olduğu, kültür ve sanat alanında birincilik ödülü alarak bizleri gururlandırmıştır. Ataşehir Tasarruf Okulu Projesi iki halkın gençlerini kaynaştırmak, sürdürülebilir temasları sağlamak ve kültürel ve sanatsal anlamda ortak çalışmaların yapılmasına, desteklenmesine katkı sunması nedeniyle Altın Karınca Belediyecilik Ödülüne değer bulunmuştur. Bu projede Emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve kardeş kentimiz olan Almanya’nın Monheim beldesi Belediye Başkanı tarafından orada yaşayan Türk Müslüman kardeşlerimizin ibadetlerini yapabilmeleri için bundan 3 yıl önce orada bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Dernek faaliyetlerini yürüten kuruluş, dernek ve cami yapılmak üzere arsa bağışı yaptı. Caminin yapımına da başlandı, zannedersem yaklaşık bir sene sonra tamamlanmış olup ibadete açılacaktır. İnşallah hep birlikte Cami’nin açılışına bulunacağız. Aynı şekilde yine Almanya’da yayınlanan Sabah gazetesinde ‘İşte Gerçek Dostluk’ diye manşetten verilen bu haberde ne yazık ki Almanya’daki bahsi geçen belediye ile Ataşehir Belediyesi’nin kardeş kent olduğundan bahsedilmemiş. Hakikaten Türkiye’de Almanya’da bir belediye yani yerel yönetimler çerçevesinde iki kentin burada verilmesi gerekirdi. Ne hikmetse Ataşehir’den bahsedilmemiş”dedi.

AK Parti Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Av. Mustafa Naim Yağcı  ”Ataşehir Belediye’si adına bir şey söylemek istiyorum. Kentsel dönüşüm diyoruz, deprem diyoruz. Şu anda mücadele artık Ataşehir’de de olduğu anlamına geliyor. Yani belediye olarak ta dönüşüm noktasında olsun, imar çalışmaları noktasında olsun, Ataşehir Belediyesi’nin de artık mücadelesi var. İmar-İskan Blokları Kentsel Dönüşüm noktasında önemli bir adımdı. TOKİ burada sorumluluk aldı. Bugün burada 1070 civarında vatandaşımız konut sahibi. Hepsi 98 metrekare net yaşanabilir lüks konutlara inşallah bu proje ile kavuşmuş olacaklar. Ancak ne var ki üzücü olan şey daha; taş üstüne taş koymamış, hemen oraya uçuşup oradan bir algı operasyonu yaparak, bunun üzerinden bir karalama propagandası yapılması doğru değildir” dedi.

CHP Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Tuğba Dönmez,“2021 yılının ilk meclisi’ni gerçekleştirdiğimiz bugün de, geçtiğimiz yılda nasıl bir tablo ile karşı karşıya geldiğimizi kısaca tariflemek istiyorum. 2020 yılında 300 kadın cinayeti işlenmiş, 171 şüpheli bilinmeyen bir biçimde ölü bulunmuştur. Bunun yanı sıra 2021 yılının son günlerinde 4 tane kadın cinayeti haberi ile ilgili duyum aldık. İşte böyle acı gerçekleri gündeme getirmek için bunları da ifade etmek gerekiyor. Kadınlar öldürülüyor, failler kılık değiştiriyor, mekan değişiyor ancak ne var ki sonuç hiç değişmiyor” dedi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu tüm ilçe Belediyelerine eşit mesafede ve eşit hizmet götürüyor. Kendisini tebrik ediyorum doğrusunu yapıyor. Kadir Topbaş dönemi sonrası 1 yıl içinde istanbula bir çivi çakılmadı. 25 yıldır bu kenti siz yönettiniz. 25 yılda yapamadıklarınızı bana 6 ayda neden yapmadınız diye soruyorsunuz. Heyecanlanmanıza gerek yok söz verdim yapacağım. Siz çok söz verdiniz. Hangi işin altına imza attınız. Büyükşehir sizde iken kendi ilçelerinize birçok yardım yaptınız. Büyükşehir’i kaybettiniz. Şu an gidin Çekmeköy’e, Sancaktepe’e, Üsküdar’a bakın yatırım yapıyorlar mı? Büyükşehir gitti var mı? Yatırım. Kendi imkânlarınızla yaptığınız bir şey var mı? Ya devlet yapıyor ya da büyükşehir yapıyor. Şimdi Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tüm belediyelere eşit davranıyor. 12 yıldır bu görevi yapıyorum. Döneminizde bir kuruş yardım almadım. Ne hizmet yaptıysanız burada söyleyin. Herkes bilsin. Sadece çıkacak planları engellediniz. Ben kimseyi kırmadan bu kenti yönetmeye çalışıyorum. İçerenköy Kültür Merkezi inşaatını gelip durdurdunuz. Engellemekten başka bir şey yapmadınız. İğneyi kendinize çuvaldızı başkasına batıracaksınız. Nisan mayıs gibi Ataşehir planları meclise geliyor. O zaman tavrınızın ne olduğunu göreceğiz. Elinizde yetki olmasına rağmen Ferhatpaşa sorununu çözemediniz. Oranın sorununu da çözeceğiz. Yeni Çamlıca ile ilgili hem çalışma yapıyoruz hem de tapu sorununu çözüyoruz. İçerenköy, Küçükbakkalköy planları şu an mecliste. Büyükşehir de çalışmaları devam ediyor. Yenisahra ve Barbaros Mahalleleri için şu an ruhsat veriyoruz. Yapılan hizmetler ortada. Biz hizmetlerimizi adil yapıyoruz hiç ayrımcılık yapmıyoruz.” dedi.

 

Göz Atın

İstanbul ARDAFED, Yeni Yönetimi Yol Haritası Beli Oldu

İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) 25 kişil yönetim kurulu, 12 Eylül’de yapılan 4.Olağan kongresi ardından ilk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir