Home / Gündem / Ataşehir Belediye Meclisi Eylül Ayı İlk Oturumu Yapıldı

Ataşehir Belediye Meclisi Eylül Ayı İlk Oturumu Yapıldı

Ataşehir Belediye Meclisi Pazartesi günü Saat 17.00’de yapılan yeni dönem ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Ataşehir Belediye meclis Başkan vekili Sevgi Uluğ başkanlığında toplanan Ataşehir belediye meclisi Belediye Encümen Üyesi Oğuz Sarul’un CHP’den ayrılarak İYİ partiye geçtiğine dair verdiği dilekçesi okundu. Oğuz Sarul’un İYİ Partiye geçmesiyle birlikte Ataşehir Belediye Meclisi bundan böyle 4 partiyle temsil edilecek.

Ataşehir Belediye meclisi toplantısında gündem dışı söz alan CHP Grup Başkanı İlhami Yılmaz, yaptığı konuşmada” geçtiğimiz günlerde kutladığımız Kurban Bayramını ve 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayarak içinde bulunduğumuz Muharrem ayının tüm insanlığa barış, huzur getirmesi dile getirerek 30 Ağustos şanlı Zaferin ve Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarıyla tüm şehitleri rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Ak Parti Grup Başkanı Av. M. Naim Yağcı da Malazgirt’le başlayan 30 Ağustos tarihinde zaferle sonuçlanan mücadelelerin önemine vurgu yaparak Malazgirt Meydan Muharebesinin Kahraman Komutanı Alparslan’dan 30 Ağustos’un Başkomutanı Mustafa kemal Atatürk ve bu uğurda toprağa düşen tüm şehitleri rahmet ve şükranla andığını belirterek Muharrem ayının tüm insanlığa huzur getirmesini, oruç tutanların lokmalarının kabul olmasını temennisinde bulundu Ayrıca geçtiğimiz haftalarda bir kaza sonucu genç yaşta hayatını kaybeden CHP Meclis Üyesi Bekir Özkızıl’a da baş sağlığı dilekleri sunuldu.

Daha sonra gündem maddelerine geçildi. 1-2-3-4-5-6-20-21 maddeler ilgili komisyonlara havalesine 7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18 ve 19’uncu maddelerinde gündemde kalmasına oybirliği ile karar verildi. Gündemde görüşülecek başka madde kalmadığından 1. Başkan Vekili Sevgi Uluğ, 05.09.2019 Perşembe günü saat 17.00’da toplanmak üzere oturumu kapattı.

About Erkan Sarıkaya

Bizimle sosyal hesaplarımdan yada telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Check Also

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Nuri Vatan’ı Ağırladı

Türkiye’nin uluslararası alanda da en çok tanınan markaları arasında bulunan Vatan Bilgisayarın kurucusu ve yönetim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.