Anasayfa / Gündem / Ataşehir Belediye Ekiplerinin Kar İle Mücadelesi

Ataşehir Belediye Ekiplerinin Kar İle Mücadelesi

Ataşehir Belediyesi İstanbul genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle karla mücadele çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Etkisi artan zorlu kış şartlarının Ataşehir’de hayatı olumsuz yönde etkilememesi için Ataşehir Belediyesi ekipleri 24 saat görev yapıyor. Karla mücadele ekipleri, 16 Ocak Cumartesi’den itibaren İstanbul genelinde etkili olan yoğun kar yağışı sonrası İlçedeki mesailerini artırdı. Ekipler, öncelikli olarak ana yollardaki çalışmalarını sürdürürken, kar küreme ve tuzlama faaliyetleri sokak aralarında da hızla devam ediyor.

Planlı çalışmalar dışında, vatandaşların sosyal medya ve Çağrı Merkezi üzerinden yaptıkları talepler doğrultusunda da, kar ve buz kaplı sokak ile caddelere acil müdahalelerde bulunuluyor, vatandaşların kullanımı için de tuz torbaları bırakıyor.

Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından ise sokak hayvanlarının yoğun kış şartlarından etkilenmemesi için mama dağıtımı sürdürülüyor.

Ataşehir Belediyesi sağlık ekipleri de, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle evlerinden sağlık merkezlerine gidemeyen hasta vatandaşların nakil işlemlerini gerçekleştiriyor.

Göz Atın

İsmail Erdem:Yıllar Eskiye Dayanır Yol Uzundur Dedik

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yıllar önce çekilmiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir