Anasayfa / Son Dakika Haberleri / Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İşçilere 5 bin 275 TL Verir mi?

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İşçilere 5 bin 275 TL Verir mi?

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Kadıköy Belediyesi’nin işçilere grev sonrası verdiği en düşük işçi maaşının net 5 bin 275 TL ücreti, Ataşehir Belediye işçilerine verecek mi?

İstanbul Ataşehir ilçesinde belediye işçileri grev kararı aldı. İşçiler 19 Şubat Cuma günü grev kararını kapıya astı. Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası’na (Genel-İş) üye Ataşehir Belediyesi işçileri ile belediye arasında yapılan Toplu İş Sözleşmeleri (TİS) görüşmeleri karara bağlanmadı. Aldığımız bilgiye göre Ataşehir Belediye işçileri 2 Mart Salı günü greve çıkıyor.
 
Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 1 No’lu Şubenin örgütlü olduğu Ataşehir Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine grev kararı asıldı.

Kadıköy Belediyesi ile DİSK Genel-İş arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonlandı. Greve 2 bin 300 işçi katıldı. Kadıköy Belediyesi en düşük işçi maaşının net 5 bin 275 TL olarak belirlendiğini açıkladı. Maltepe Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Yapılan anlaşmaya göre ikramiye dahil en düşük ücret net 4700 TL oldu.

Toplu iş sözleşmesi süreçlerinde anlaşma sağlanamaması üzerine Ataşehir, Kartal ve Beşiktaş belediye binalarının girişlerine de grev kararı asıldı. Eğer önümüzdeki süreçte de ayrı ayrı belediyelerde anlaşma sağlanamazsa işçiler 2 Mart’ta Ataşehir’de, 4 Mart’ta Kartal’da, 15 Mart’ta Beşiktaş’ta greve çıkmayı hedefliyor. Bu belediyelerin ilgili kurumları ile sendikalar arasındaki görüşmeler yoğun bir şekilde sürüyor.

 

Göz Atın

Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu, Tahliye Edildi

 Yaklaşık 5 ay önce DHKP-C’ye yönelik yürütülen operasyon kapsamında tutuklanan Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir