Anasayfa / Gündem / Atalay’dan Kürtçe müzik yasağına tepki

Atalay’dan Kürtçe müzik yasağına tepki

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, İzmir Belediyesinin kürtçe müzik yasağına tepki gösterdi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Vekil Atalay, “ İzmir Belediyesi’nden Kürtçe müzik yasağı haberini duyunca seçim öncesi yaptığım Stokholm Sendromu uyarıda ne kadar haklı olduğumu da öğrenmiş oldum. CHP 1925 Şark Islahat Kanunu ile dilini yasakladığı Kürtlerden özür dilemedikçe farklı bir şey beklemek safdillik olur” dedi.

ATALAY UZUNGÖL OLAYINI DA KINAMIŞTI
 
İzmir Belediyesinin Kürtçe müzik yasağına tepki gösteren AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay daha önce de Trabzon’un Çaykara ilçesinde ünlü turizm merkezi Uzungöl’de, üzerinde Kürdistan yazılı atkılarla fotoğraf çektirmek isteyen Irak uyruklu kişilere yönelik yapılan saldırılar ile ilgili açıklamada bulunmuştu.
 
Atalay konuyla ilgili attığı twitterde şunlara yer vermişti “ İçini ötekini cehennem gören vahşi kinle karartmış, gözünü her şeyi kırmızı gören marazla köreltmiş halleriyle derin kumlara gömülü başlar için bir duadan gayri nem kaldı? Ey karanlıkları delen şafağın Rabbi! Işığına hacetimiz var. Uzungöl’de olanları kınıyor ve ayıplıyorum”
kuzeyanadolugazetesi

Göz Atın

Ataşehir’de Cumhuriyet Bayramı Törenle Kutlandı

Ataşehir’de Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl dönümü kutlamaları kapsamında ilk tören 28 Ekim Çarşamba günü Ataşehir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir