Anasayfa / Gündem / Aşkın Bingöl, Gençleri Spor Yapmaya Çağırıyor

Aşkın Bingöl, Gençleri Spor Yapmaya Çağırıyor

Genç Sporcu ve işletmeci Aşkın Bingöl, özelikle büyük şehirde yaşayan gençlerin spor salonlarından yararlanarak sağlıkları için spor yapmalarını öneriyor. İstanbul Sancaktepe’de hizmet veren Gymline sağlıklı yaşam ve spor merkezi ile Çekmeköy Teras Halı saha Futbol tesisi işletmecisi Aşkın Bingöl, spor ve iş hayatı konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Aşkın Bingöl yaptığı açıklamada ”12 yaşımdan itibaren Üsküdar’da yaşadığım için ilk kendi mahallemin takımında oynamaya başladım. Daha sonra çeşitli Amatör Futbol Kulüplerinde 4-5 sezon futbol oynadım. Sonrasında Fatih Karagümrük Futbol takımına transfer oldum. Eğitim ile beraber birçok futbol takımında futbol oynadım. Üniversite eğitimimden dolayı futbola gereken ağırlığı veremedim. Daha sonra iş konusuna ağırlık verdim, iş konusunda başarılı olduğum düşüncesindeyim. Futbol ile bağımı hiç bir zaman koparmadım. Önceki sezonlarda formasını giydiğim Sancaktepespor’da yardımcı hocalık teklif edildi. Geçen sezonda önce yardımcı hoca olarak başladım. A takım teknik sorumlu hoca görevden ayrıldı, yerine A takım teknik sorumluluğu teklif edildi bende bu görevi kabul ederek Sancaktepespor’da başarılı bir sezon geçirdim. Aldığımız galibiyetlerle ligin alt sıralarından, orta sıralara çıkmaya başladık ve sezonu iyi bir yerde bitirdik. Bu sezonda Sancaktepespor Kulübü Başkanı kendisi de Ardahan Hoçvanlı’dır. Başkan Turgut Daş yeniden teknik sorumlu olarak devam etmemi istedi. Bende teklifini kabul ettim. Yeni sezonda Sancaktepespor ile başarılara imza atacağız”dedi.

Aşkın Bingöl ”İstanbulda Ardahanspor Futbol Akademisi fikri daha önce kafamda olan yapmak istediğim ve uygun zamanı beklediğim bir projeydi, bilgi birikim, Projenin amacı şu, İstanbul’daki Ardahanlıların gelip futbol oynayabilecekleri, Ardahanspor formasını giyip kendisini gösterebileceği bir alan yaratmak istedim. Aynı zamanda Ardahanlı çocuklar, gençler saha içinde futbol oynarken yine saha kenarında trübünlerde kendilerini destekleyecek, İstanbul’da yaşayan Ardahan hasreti çeken, Ardahan’ın yerel liglerde başarılı olacak kitleyi yakalamak isterim. İstanbul amatör kümede ve yerel liglerde 5 sene sonra belki profesyonel liglere adım atacak bir oluşum yapmak istedim. İstanbul’da olduğu için isim olarak İstanbul Ardahanspor olarak karar verdim.

Çekmeköy nikah salonu yanında yer alan teras katında halısaha tesisimizi Haziran ayında devralıp zemini yeniledik, soyunma odalarını ve kafeteryasını yenileyerek hizmete açtık. Gayet güzel bir tesis oldu. Ardahanspor tesisi olarak her kesimden futbol aktivetisine katılmak isteyen çocuklar, büyükler isterlerse tesisimiz ziyaret ederek veya telefon ile rezervasyon yaptırarak gelip futbol oynayabilirler.

Futbol gerçekten spor anlamında, ahlaki anlamında iyi nesiler yetiştirmek için önemli bir faktör. Spor bir insanın fiziksel olarak, zihinsel olarak yetiştiren ve her zaman katkı sağlayan önemli bir faktör, yeterki doğru yapılsın. Biz burada akademisyen hocalarımız ile çocuklara iyi eğitimler verip spor anlamında hem de okul hayatında kötü alışkanlıklarında uzak tutacak ve sportif faaliyetlerde başarılı olacak bir gelecek hazırlamak istiyoruz. Amacımız bu. Bunun üzerine Ardahanlı gençleri, kardeşlerimizi, çocuklarımızı bu oluşum içinde bekliyoruz” dedi.

 

 

Göz Atın

Motorlu Taşıtlar Vergisi yüzde 235.3 arttı

2020 yılında, İstanbul’da tahsil edilen 407 milyar TL genel bütçe gelirinin yüzde 94.3’ü vergi gelirlerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir