Anasayfa / Gündem / Ardahan’da Sokak hayvanlarını “Kısırlat Aşılat Yaşat” projesi

Ardahan’da Sokak hayvanlarını “Kısırlat Aşılat Yaşat” projesi

Ardahan Belediyesi Hayvan Barınağında köpeklerin bakımları ve sağlık kontrolleri günlük olarak yapılıyor. Rehabilite edilen köpekler küpeleri takılarak tekrar alındıkları yerlere bırakıldı.
 
Ardahan Belediyesi ve Kafkas Üniversitesi arasındaki protokol kapsamında Sokak hayvanlarını “Kısırlat Aşılat Yaşat” projesi kapsamında sokaklardan alıp kısırlaştırdıktan sonra tekrar yaşam alanlarına bırakılıyor. Barınakta bulanan 50 köpeğin ise günlük sağlık kontrolleri gerçekleştiriliyor. Belediyeye ait Veteriner Hekimler tarafından bakımları yapılan sokak hayvanları tekrar doğaya bırakılıyor.
 
5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve 12.05.2006 tarih ve 26166 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliğinin 7. Maddesi gereği; Sahipsiz veya güçten düşmüş hayvanların toplatılması, kısırlaştırılması, aşılanması, gerekli tıbbî bakımlarının yapılması ve işaretlenmesi, alındığı ortama geri bırakılması, sahiplendirilenlerinin kayıt altına alınmasıyla ilgili hususlarda belediyeler gerekli tedbirleri alır denilmektedir. Veteriner İşleri Müdürlüğümüz bu yasal dayanak altında çalışmalarını sürdürmektedir.

Göz Atın

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ardahan’da Otogar Açtı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun büyük destekleriyle yapılan Ardahan yeni, modern şehirlerarası otobüs terminali …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.