Anasayfa / Gündem / Ardahan’da Atatürk Saygı ve Özlemle Anıldı

Ardahan’da Atatürk Saygı ve Özlemle Anıldı

Tüm yurtta olduğu gibi Ardahan’da Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 82. yıldönümünde saygı ve özlemle anıldı.
Anma törenleri, Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir ve Ardahan Garnizon ve Tugay Komutanı Tuğgeneral Berat Acar tarafından Valilik binası önünde ki Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı.
 
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata veda ettiği saat olan 09.05’te siren sesleri eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okunarak bayraklar yarıya indirildi.
 
Tören daha sonra Gençlik Merkezi spor salonunda düzenlenen anma programı ile devam etti. 10 Kasım ve Atatürk’ adlı konuşmanın ardından şiirler okundu, oratoryo gösterileri sunuldu.
 
ARDAHAN BELEDİYE BAŞKANI DEMİR’İN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI
 
 “Atatürk’ün mücadele azmi, bizlere yüklediği sorumluluklar ve gösterdiği hedefler asla unutulmamalıdır. Cumhuriyete, demokrasiye, laikliğe, çağdaşlığa gönül vermiş bizlerin, Atamızın bıraktığı eşsiz armağanı korumak ve kollamak adına verdiği mücadele asla bitmeyecektir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Göz Atın

TransAnatolia Rally Raid’in Kars’ta sona erdi

Türkiye’nin ilk ve tek, dünyanın ise en büyük zorlu yarışlarından biri olan 2 bin 300 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir