Anasayfa / Sivil Toplum Kuruluşları / Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği’nden Öğrencilere Destek

Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği’nden Öğrencilere Destek

Merkezi İstanbul Başakşehir’de bulunan Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Celil Ünlü yaptığı açıklamada, Ardahan’da 500 öğrencinin Eğitimine katkıda bulunacaklarını belirtti.

Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Celil Ünlü Açıklaması Şöyle:

Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği olarak yaklaşık 8 yıldır Ardahan’da ki Eğitime destek amaçlı yapmış olduğumuz 35 farklı projemize 25 kasım 2019 da tarihinde yeni bir proje daha gerçekleştirmek için yola çıktık. Basın açıklamamızı da şu an yolda yapıyoruz.

Değerli Ardahan Kamuoyu yaklaşık bir aydır ‘’ Kasım da Ardahan Başkadır.’’ sloganı ile başlatmış olduğumuz projemiz de 500 öğrencimizin Eğitimine katkı bulunmak için Ardahan’a gidiyoruz.

Kasım’da Ardahan Başkadır projemizde; Sırası ile 500 öğrencimize Bot, Mont, İngilizce Sözlükler, kütüphanelere katkı amaçlı 1.500 adet kitap ve her türlü Kırtasıye malzemesi ile eğitim destek vereceğiz.

Projemizden yaklaşık 9 köy okulu Ardahan merkez de iki mahalle faydalanacaktır.

Ayrıca Derneğimizin kurmuş olduğu Ardahan Kültür ve Sanat Platformun’da düzenlediği, Göle Yatılı İlk Öğretim Bölge Okulun’da ( YİBO ) 48 öğrencimizin yazdığı şiir yarışmasında ilk üç öğrencimize ve şiir yazan 48 öğrencimize ödülleri taktim edilecektir.

Projemizin yüzde yüzünü derneğimiz üstlenmiş olup, hiç bir kurum ve kuruluştan maddi destek almamıştır.

Projemizin bitimi ile birlikte ayrıca bir bilgilendirme amaçlı basın açıklaması daha yapılacaktır.

Saygılarımızla

Celil ÜNLÜ

Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir