DOLAR 32,2053 % -0.22
EURO 35,1156 % -0.22
STERLIN 41,0337 % -0.05
FRANG 35,4067 % -0.62
ALTIN 2.500,70 % 1,40
BITCOIN 66.851,25 0.161

Ardahan Birim Müdürleri, Köprülü Beldesinde Muhtarlarla Buluştu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ardahan Birim Müdürleri, Köprülü Beldesinde Muhtarlarla Buluştu
Ardahan İl, İlçe birim müdürleri ve meclis üyeleri Köprülü Belediyesi organizasyonu ile Köprülü Beldesi Kültürevinde bölge muhtarları ile bir araya geldiler. Toplantıda Tarım Hayvancılık ve Sanatsal teşvik ve hibe kredileri konusunda bilgilendirme yapıldı.
Köprülü Beldesi Kültürevinde yapılan toplantıya Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, KOSGEB müdürü Ramazan Sivri, Kırsal Tarım Kalkınma Müdürü Yusuf Güder, Ardahan İl Tarım Müdür Yardımcısı Soner Uymaz, Ziraat Bankası müdürü Mürsel Candemir, Göle İlçe Tarım müdürü Mümin Sönmez, Kırsal Tarım destekleme uzmanı Abbas Atalay, Yeleçli köyü muhtarı, Bellitepe köyü muhtarı, Uğurtaşı köyü muhtarı, Samandöken köyü muhtarı, Serinçayır köyü muhtarı, Günorta köyü muhtarı, Durançam mahalle muhtarı, Köprülü Merkez Mahalle Muhtarı, Dedeşen mahalle muhtarı, Dedekılıç köyü muhtarı’nın katıldıkları toplantıda tarım hayvancılık ve sanatsal teşvik ve hibe kredileri verileceği vurgulandı.
Bölgenin kalkınması için önemli olduğunu anlatan birim müdürleri konuşmalarında “Devletimiz herkese eşit yaklaşıyor, devletimiz hiç bir vatandaşına yanlış yapmaz” sözleri üzerine söz alan Acar Dağ 2008 yılında bölgemizde kadastro çalışmaları esnasında köylünün ata dedesinden kalan araziler köylüye verilmeyerek hazineye yazıldığını, köylünün tarla çayırları elinden alındığını hatırlatarak arazisi elinden alınan gurbetçilerin hibe veya verilen kredilere güvenip dönüş yapamadığını belirtti. Bu soruya cevap veren il tarım müdür yardımcısı Soner Uymaz “Doğru bu konu çok insanımızı mağdur etmiştir. Yanlış yapılan kadastro çalışmaları doğrudur, kadastronun iptal edilip yeniden yapılması bizim gücümüzün dışındadır, ancak meclisten bu konuyla alakalı yeni yasal düzenleme çıkmazsa kadastro iptali için bizim yetkimiz yok” dedi.

YORUM YAP