DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.223,68 -0.199

ARDAFED’den Kılıçdaroğlu’na Ardahan Dosyası

Yayınlanma Tarihi : Google News
ARDAFED’den Kılıçdaroğlu’na Ardahan Dosyası

Ardahan’a baro kurulması için verdiği mücadelesinin baronun kurulması ile sonuçlanması ardından Türkiye Barolar Birliği Başkanını ziyaret edip, Ardahan ve Ardahanlılar hakkında TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’na bir dosya sunan ARDAFED bu kez CHP Genel Başkanına Ardahan, Ardahanlıları ve sorunları anlatan bir dosya sundu.

Ardahan derneklerinin çatısı altında bir araya geldiği ve Ardahan dernekçiliğinin en üst çatısı konumunda ki Ardahan Dernekler Federasyonundan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına Ardahan dosyası sunuldu.

Son yıllarda ortaya koyduğu anşamlı ve önemli çıkışlarıyla gündem yaratan ARDAFED’in kurucu federasyonu olduğu ve bir çok İl’in federasyon ve derneklerinin oluşturduğu Anadolu Konfederasyonunu ile birlikte Kılıçdaroğlu’nu karşılayan Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Name Fidan Ardahan ve Ardahanlılar anlatan bir dosyayı Kılıçdaroğlu’na elden sundu.

ARDAFED’in kurucu federasyonu olduğu ve yönetim kadrosunda genel başkan yardımcılığı görevini yaptığı Anadolu Konfederasyonuna bağlı Federasyon ve Doğu/Güneydoğu STK Başkanlarının katıldığı toplantıya Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Ardahanlı gelin, CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun yanı sıra İstanbul Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve bir çok CHP’li Milletvekili katıldılar.

**Düğün Telaşı Ardahan’ı Unutturmuyor..

İstanbul Maltepe’de bulunan Dream Hill Otel’de düzenlenen toplantıya ARDAFED adına katılan Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Name Fidan, 9 Haziran 2019 Günü Kocaeli/Çayırova Akse Mahallesi Kuştepe Sosyal Tesislerinde gerçekleşecek olan kızı Çağla Fidan’ın Mehmet Ali Doğan ile hayatını birleştireceği düğünün telaşına rağmen unutmadığı Ardahan, Ardahanlıları anlatan bir dosyayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sundu.

Kılıçdaroğlu’nu ve İBB CHP Adayını ARDAFED Genel Merkezine davet eden ARDAFED Genel Başkan Yardımcısı Name Fidan’ın sunduğu dosyayı yakından inceleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde ortaya koydukları Ardahanlılara ve ARDAFED Başkan Yardımcısının davetine teşekkür etti.

**Kaftancıoğlu’ndan Özel İlgi..

Türkiye genelinde 48 ilde bulunan 75 sivil toplum kuruluşundan oluşan ’Anadolu Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu’ ANAKON’un düzenlediği iftar yemekli toplantıda söz alan Anadolu Konfederasyonu Genel Başkanı Yusuf Tuncil ve federasyon başkanları, başkan yardımcıları, yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda ARDAFED Başkan Yardımcısı Name Fidan’a özel ilgi gösteren Ardahan’ın gelini CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu 23 Haziran’da yapılacak olan İBB seçimlerinde Ardahanlılardan destek istediğini belirtti.

**ARDAFED’in Kılıçdaroğlu’na sınduğu dosyanın içeriği ise şöyle;

Sayın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu..

Öncelikle yaşadığınız olay dolaysıyla üzüntülü olduğumuzu ve bu üzüntümüzü bizzat makamınızı da sizlere danışmanlarınızdan olan hemşehrimiz Deniz Demir aracılığı ile iletmek istesekte yoğunluğunuzdan olacak ki randevu talebimizin gerçekleşmediğini belirtirken bu mektupla geçmiş olsun dileklerimizi iletir, 31 Mart Mahalli, İdareler seçimlerinde biz Ardahanlılara yer vererek Bakırköy, Şişli ve Esenyurt’a Ardahanlı Belediye Başkanlarının olmasını sağlamaya aday ederek katkı sunduğunuz için teşekkür ederiz.

Sayın Genel Başkan Ardahanlılar İmamoğlu’nu Bekliyor..

Biz İstanbul metropolünde bulunan Ardahan İl, İlçe ve Köy Derneklerinin çatısı altında bir araya gelmiş kısa adı ARDAFED olan Ardahan Dernekler Federasyonu sizin ve sayın Ekrem İmamoğlu’nun katılacağı bir toplantı düzenlemek isterken, Sayın İmamoğlu’nun Ardahanlı olan Muharrem Keskin’in başkanlığını yaptığı Şişli’de buluna Genel Merkezimizi ziyaret etmesini isteriz.
Bu ziyareti yapılması halinde 31 Mart’ta olduğu gibi 23 Haziran’da da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçimlerine Ardahanlıların damga vuracağına olan inancımızla bir çok kez davet edip, görüşmek istesekte bir araya gelemediğimiz Ekrem İmamoğlu’nun diğer rakiplerin hemşehri derneklerine gösterdiği ilgiyi İstanbul’da ki biz yaklaşık 350 bine yakın oyu olan Ardahanlılara da göstermesini ve ARDAFED Genel Merkezine davetimiz kabul el etmesini beklemekteyiz.

Bu istem ve davetimizin tarafınızca ortaya konulacak olan ilgi ile olumlu sonuçlanacağına olan inancımızla Ardahan’ı, Hanak’ı, Damal’ı, Esenyurt’u, Şişli’yi ve Bakırköy’ü idare eden CHP’li Belediye Başkanlarınızın selamı ile birlikte saygılar sunarız.

Name Fidan
Ardahan Dernekler Federasyonu

Genel Başkan Yardımcısı

YORUM YAP