DOLAR 32,2898 % -0.07
EURO 34,9442 % -0.06
STERLIN 41,3211 % -0.26
FRANG 36,1521 % 0.05
ALTIN 2.385,12 % -1,24
BITCOIN 66.708,01 -4.32

Ak Parti İsmail Erdem İle Ataşehir’de Neden Kaybetti?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ak Parti İsmail Erdem İle Ataşehir’de Neden Kaybetti?

İstanbul Ataşehir ilçesinde Ak Parti’nin 31 Mart yerel seçimlerinde Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’i Ataşehir Belediye Başkan adayı göstererek çok iddialı oldukları Ataşehir’de seçimi kaybettiler. Seçim sonrası Ak Parti Ataşehir ilçe teşkilatında seçimin tartışmaları devam ediyor.

31 Mart yerel seçimlerde CHP Ataşehir Belediye Başkan adayı Battal İlgezdi, 3. defa Belediye Başkanı seçildi. Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı ve Mahalle teşkilatlarında gece, gündüz çalıştıkları seçimi nasıl kaybettiklerini tartışmaya başladılar. En büyük neden Anadolu’da kendi köylerinde Muhtar seçimi için giden seçmenin Ak Parti seçmeni olduğu belirtiliyor.

Sosyal medyada bazı partililerin yorumları şöyle: ”Kendi seçmenine sahip çıkılmadı. Başka seçmen arandı. Tabela Derneklerinin oy getireceği sanıldı. Ataşehir üç mahalleden ibaret görüldü demografik yapı rakamlarla hesaplandı.”

”Ekibi ve teşkilatı yanlış çalıştı, AK Parti  diğer partilerin oyuna talip olmadı, kendinden olmayanları kabul etmediler, onları kazanmak için hiç bir şey yapılmadı. CHP oy vereceklere hep kin kibir ve PKK’lı gözü ile bakıldı. Ataşehir’de 31500 oyu olan HDP ile ilgili hiç bir çalışma yapılmadı. Kendinden olmayanları sosyal medya üzerinden hep ötekileştirme dili uygulandı, kazanmak için gayret gösterilmedi.

EN BÜYÜK HATA BİR GECEDE BİR TELEFONLA İMAR ÇIKARTMAK OLDU, ATAŞEHİR HALKI BU TİP OYUNLARA GELMEZ, KÜLTÜR SEVİYESİ YÜKSEK OLAN BİR İLÇE BİR GECEDE İMAR PLANI YAPILIP ÇIKARTILMAYACAK KADAR BİLGİLİDİR. İNSANIN ZEKASI İLE ALAY ETMEMELERİ GEREKİRDİ, Bu genel oluyor. Tabi ki AKP’nin ülkemizdeki uyguladığı yanlış politika Ekonomi, Eyt, Servis vs.bu konulara çözüm bulamadılar. Birde çöküş başlamıştı…

 

 

YORUM YAP