DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Airline Ratings, En iyi 10 havayolu şirketini açıkladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Airline Ratings, En iyi 10 havayolu şirketini açıkladı

Airline Ratings tarafından açıklanan, Dünya genelinde 2020 yılının en iyi havayolu firmalarının yer aldığı listede Türk Hava Yolları yer almadı.

Avustralya merkezli havacılık güvenliğini sınıflandıran Airline Ratings, Yeni Zelanda Havayolları’nı (Air New Zealand) 2020 yılının havayolu şirketi seçildi.

Airline Ratings, Yeni Zelanda Havayolları şirketinin performans ve yenilikler konusunda rekor kırdığını açıkladı. CNN’nin haberine göre açıklamada şirketin, güvenlik kayıtları ve personelin hizmeti ile bu unvanı kazanmayı hak ettiği ifade edildi.

Yeni Zelanda Havayolları listenin birinciliğini geçen yılın kazananı olan Singapore Airlines şirketinin elinden aldı.

Havacılık Mükemmellik Ödülleri, dünyanın en iyi havayolu şirketlerine veriliyor. Değerlendirmede en büyük havacılık salonları, birinci sınıf kabinler ve uçaktaki eğlence araçları göz önüne alınıyor.

Airline Ratings’in Genel Yayın Koordinatörü Geoffrey Thomas, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

İncelemelerimiz sonucunda Yeni Zelanda Havayolları şirketi, denetim standartlarımızın birçoğunda birinci oldu. Bu, özellikle daha fazla kaynak ve hacme sahip havayollarıyla karşılaştırıldığında harika bir performans. Geçtiğimiz 10 yılda havayolu şirketi yakıtın kullanımını düşürerek karbon salınımını yüzde 22 oranında azalttı. Havayolu şirketi, biyoyakıtlar ve daha verimli uçuş yolları gibi bir dizi önemli endüstriyel girişimin yanı sıra elektrikli taşıtlar gibi bir dizi temel iyileştirmede de öncü oldu.”

Dünya genelinde 2020 yılının en iyi havayolu firmalarının yer aldığı listede sıralama şu şekilde oluştu;

1- Air New Zealand

2- Singapore Airlines

3- All Nippon Airways

4- Qantas Airways

5- Cathay Pacific Airways

6 -Emirates Airways

7 -Virgin Atlantic Airways

8- EVA Air Airways

9- Qatar Airways

10- Virgin Australia Airlines

Kaynak: Şarku’l Avsat

YORUM YAP