Anasayfa / Gündem / Ahmet Yılmaz: İstanbul’un Yaşamaya Değer İlçesi Olmaya Çalışmaktayız

Ahmet Yılmaz: İstanbul’un Yaşamaya Değer İlçesi Olmaya Çalışmaktayız

Sancaktepe Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Yılmaz, Serhat Yaşam Dergisi imtiyaz sahibi Erkan Sarıkaya’ya öz geçmişini, Bölge STK’larını ve Sancaktepe Belediyesi çalışmalarını anlattı.

Serhat Yaşam: Öncelikle sizi tanıyabilirmiyiz?

Ahmet Yılmaz: 1973 yılında Ardahan’da doğdum. Evli ve 3 çocuk babasıyım.Uluslararası şirketlerde ve ihracat firmalarında muhasebe ve Mali İşler müdürlüğü yaptım. 2006 yılından itibaren serbest Muhasebeci Mali Müşavir-Hukuk Bilirkişi-Uzlaştırmacı konularında ofisimde mesleğimi icra ettim. Medeniyet Üniversitesi Sosyal Bilgiler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde Yüksek Lisans Eğitimini tamamladım. İSMMMD(Meslekte Birlik)İl Yönetim kurulu üyeliği, YECVA Yunus Emre Cami Vakfı, Sancaktepe İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeliği gibi sivil Toplum Kuruluşlarında aktif görev aldım. Sancaktepe Kars- Ardahan-Iğdır Dernek Başkanlığı yaptım. Has Parti Sancaktepe ilçe Başkanlığı görevinden sonra 2014 yerel seçimlerinde Ak partiden Sancaktepe Belediye Meclis üyesi olup görev süresi boyunca 5 yıl Meclis denetim komisyon Başkanlığı 5 yıl Belediye Encümen üyeliği Meclis Plan Bütçe Komisyon Başkanlığı Ak Parti grup başkan vekilliği görevlerini ifa ettim. 2019 Yerel seçimlerinde Ak Partiden birinci sıra İBB Meclis üyesi, Nisan 2019 tarihinden itibaren  Sancaktepe Belediye Başkan yardımcılığı görevine devam etmekteyim.

Serhat Yaşam: Sancaktepe Belediyesi olarak yaptığınız çalışmalardan bahsedermisiniz. Hedefleriniz nelerdir?

Ahmet Yılmaz: Halka hizmet etmenin Hakka hizmet olduğu şiarıyla vatandaşlarımıza hizmet etmeye gayret gösteriyoruz. Bütün Mahallelerinde bilgi evleri ile, Gençlik Merkezleri ile, Kadın Aile Merkezleri ile, Spor tesisleriyle , parkları ile İstanbul’un yaşamaya değer ilçesi olmaya çalışmaktayız.

Serhat Yaşam: Siyasetçi ve Bürokrat olarak yoğun iş temponuzdan zamanınızı nasıl değerlendirdiğinizi bize anlatabilirmisiniz?

Ahmet Yılmaz: Çok boş vaktimiz olmuyor, 32 senedir Sancaktepe de yaşıyorum. İşim evim bütün hayatım burada olduğu için vatandaşlarımız, dostlarımız çok bunlardan dolayı çok boş vaktimiz oluşmuyor.

Serhat Yaşam: Pandemi dönemini Sancaktepe Belediyesi hangi önlemler ile atlatmaya çalışıyor? Sancaktepe Belediyesi olarak yaptığınız çalışmalardan bahsedermisiniz?

Ahmet Yılmaz: Öncelikle Valilik tarafından yayınlanan yönetmelikler doğrultusunda Gıda vb yerlerin denetimleri sıklaştırıldı, dezenfekte işleri yoğunlaştı yaklaşık 2 milyon m2  Kapalı alan dezenfekte edildi, 25.000 vatandaşımıza gıda kolisi dağıtıldı, 200 binden fazla maske dağıtıldı halen bu çalışmalarımız ara vermeden devam etmekte, İlçemizde bulunan Profesor Doktor İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ayrıca Cumhurbaşkanımız tarafından açılışı yapılan Profesor Doktor Feriha Öz Pandemi Hastanesi ile sürekli Koordinasyon halinde Lojistik destek sağlamaktayız. Kaymakamlık Vefa grubuna sürekli araç ve şoför anlamında destek sağlamaktayız. Kurum olarakta esnek çalışma dahil personelimizin ve vatandaşımızın sağlığını öne alarak bütün tedbirler titizlikle uygulanmaktadır.

Serhat Yaşam: Ardahanlı olarak STK”ların çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?

Ahmet Yılmaz: STK Başkanlığı yapmış ve bir çok STK görev almış birisi olarak son dönemlerde daha bilinçli ve daha kollektif davranmaya başladığımızı düşünüyorum. Buna örnek olarak Ardahan Dernekler Federasyonu tarafından Maltepe Etkinlik alanında organize edilen Ardahan Tanıtım Günleri düzenlendiği dönem en fazla ziyaretçi alan organizasyon olmuştu. Bu mihvalde çalışmalarımızı çoğaltmamız gerekmektedir.

Göz Atın

AESOB Başkanı Yılmaz Kaya, Esnaf İçin Girişimlerine Devam ediyor

 Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yılmaz Kaya, üst kuruluşları Türkiye Esnaf ve Sanatkarları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir