DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.028,37 -1.201

Adnan Köroğlu: Daha güçlü bir Ardahan lobisi acilen oluşmalıdır

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Adnan Köroğlu: Daha güçlü bir Ardahan lobisi acilen oluşmalıdır

Merkezi İstanbul Sultanbeyli’de bulunan, Arda pul Ci̇vata Hırdavat San. TİC. Ltd. Şti. yönetim kurulu Başkanı Adnan Köroğlu, STK, ülke ekonomisi ve sektörde faliyetleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Erkan Sarıkaya: Öncelikle Adnan Köroğlu kimdir tanıyabilirmiyiz?

Adnan Köroğlu: 1979 tarihinde Ardahan’ın Çıldır ilçesi Aşıkşenlik köyünde dünyaya geldim. Ailenin 7 çocuğundan 5. çocuğuyum. İlk orta eğitiminin ardından Ailemle İstanbul’a göç ettik. İlk olarak özel sektörde bir şirkette çalışmaya başladım. 2000 yılında vatani görevini tamamladıktan sonra tekrar şirkette çalışmaya devam ettim. 2004 yılında bağlantı elamanlar ve teknik hırdavat işine atıldım. Halen devam eden Arda pul Ci̇vata hırdavat san TİC ltd şti de yönetim kurulu Başkanı olarak devam ediyor.

Erkan Sarıkaya: Boş zamanlarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Adnan Köroğlu: 2016 yılında kurucu başkan olduğum Pendik Ardahan il Derneği’nde aktif görev yapıyorum. Türkiye’nin 81 ilinin birarda olduğu Fedarasyon, Konfederasyon ve Vakıfların üst çatısı olan “Yedi Renk Tek Yürek “ platformunda da yönetim kurulundayım. Yine Pendik’te 22 il Derneğinin üst çatısı olan Pendik Dernekler Fedarasyonu’nda genel başkan yardımcısıyım. Pendik’te bir Amatör spor kulübünde Kurtköy sporda yönetim kurulundayım. Siyasetle uğraşıydım, 27. Dönem Ak Parti İstanbul 1. Bölge Mv A. Adaylığım oldu. İş, STK ve siyasetten kalan zamanımı spor ve Ailemle geçiriyorum.

Erkan Sarıkaya: STK’ların Serhat İlimize yaptıkları etkinlikleri nasıl görüyorsunuz?

Adnan Köroğlu: STK ‘lar Ardahan olarak en büyük eksiğimiz birlik beraberliğin olmamasıdır. Üst çatı olan Federasyon kesinlikle bütün Ardahan’ı kucaklayan ve Ardahanlıların kabul gördüğü bir yönetimle çalışmalıdır. Federasyon altında olan bütün Dernekler Federasyon ile birlikte hareket etmelidir. Daha güçlü bir Ardahan lobisi acilen oluşmalıdır.

Erkan Sarıkaya: Sektörde Firmanızın yeri ve hedefleri nelerdir?

Adnan Köroğlu: Firmamızın yeri söktürde her zaman üst segmenttedir. Bağlantı elamanları ve teknik hırdavat yelpazesi geniş bir sektördür. Hizmet kalite bol çeşit servis ağımız ile Arda pul Ci̇vata hırdavat piyasadaki yerini korumaktadır. Hedefimiz 30.000 ürünü 50.000 çeşitle çıkararak genç tecrübeli güler yüzlü personeller ile piyasaya uygun kaliteli ürünler sunarak istihdamı artırmaktır.

Erkan Sarıkaya: Türkiye ekonomisini nasıl görüyorsunuz?

Adnan Köroğlu: Türkiye güçlü bir ekonomiye sahiptir. Yeter ki biz vatandaşlar fırsatçı ve art niyetli olmayalım. Bankalarda dolar tutanlar, Faizde para tutanlar işe ve yatırma paralarını yönlendirirlerse gerçekten bir sıkıntı olmayacak. Krizi fırsata çeviren kesimler var, daha doğrusu krize kullanalar var. Herkes iş yaptırdığı firmalara ve malzeme aldığı firmalara ödemesini zamanında yapsa inanın kimsede sıkıntı olmaz. Faizler düşüyor enflasyonda düşmeye başladı, ülkemizin kısa zamanda toparlanacağına inanıyorum.

Erkan Sarıkaya: Son olarak eklemek istediğiniz bişey var mı?

Adnan Köroğlu: Türkiye Cumhuriyeti hepimizin kıymetini bilelim bu cennet vatanda barış içerisinde kardeşçe dostça yaşayalım.

YORUM YAP