Home / Ekonomi / 4 Bin zengin Türkiye’den göç etti

4 Bin zengin Türkiye’den göç etti

Göç raporunda Türkiye ‘zengin göçünde’ ilk sıralarda, 4 bin milyoner ülkeden ayrıldı. Küresel Varlık Göçü Araştırması’na göre, ‘en çok zengin göçü veren ülkeler’ sıralamasında Türkiye dördüncü olduğu açıklandı.

“Global Wealth Migration Review” adıyla yapılan “Küresel Varlık Göçü Araştırması”na göre, Rusya en çok zengin göçü veren ülkeler sıralamasında ikinci oldu. Türkiye ise dördüncü. Hazırlanan rapora göre 2018 yılı, zenginlerin ‘göç mevsimi’ oldu. Geçen yıl, 108 bin milyoner, ülkelerinden başka ülkelere göç etti. “Global Wealth Migration Review” raporuna göre, Türkiye bu sıralamada dördüncü sırayı paylaştı. Geçen yıl Türkiye’den 4 bin zengin başka ülkelere göç etti.

4 BİN MİLYONER TÜRKİYE’Yİ TERK ETTİ

İlk sırada 15 bin dolar milyonerinin ayrıldığı Çin var. İkinci olan Rusya, 5 bin milyonerle Hindistan ve 4 bin milyonerle Türkiye takip ediyor. Beşinci sırada katı vergi yasaları nedeniyle milyonerlerini kaybetmeye devam eden Fransa var. Bu ülkeden ayrılan milyoner sayısı 3 bin. Fransa’yı ise 3 bin milyonerle İngiltere takip etti.

EN ÇOK GÖÇ AVUSTRALYA’YA

Milyonerlerin en çok göç ettiği ülkeler listesinde ise ilk sıra Avustralya’nın. 2018’de 12 bin dolar milyoneri bu ülkeye göç etti. İkinci sırada 10 bin yeni milyonere kucak açan ABD var. 4 bin dolar milyoneri ise yerleşmek için Kanada’yı seçmiş.

About Erkan Sarıkaya

Bizimle sosyal hesaplarımdan yada telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Check Also

Esenyurt’ta Yeni Açılan Güzergâhlarla Ulaşım Rahatlayacak

İstanbul Esenyurt’ta yeni minibüs hattı hizmete başladı. Esenyurt Piri Reis Mahallesi’nde yıllardır çözülemeyen minibüs hattı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.