Anasayfa / Gündem / 3 Kişi Kars Belediyesi’ne Saldırdı!

3 Kişi Kars Belediyesi’ne Saldırdı!

18 Nisan Cumartesi akşam saatlerinde 3 kişi, Kars Belediyesi’ne saldırarak hasar verdi. Saldırıyı yapanların hükümetin infaz paketi kapsamına aldığı gasp, uyuşturucu ve cinayetten sabıkalı 3 şahıs olduğu öğrenildi.

Kars Belediye Eşbaşkanı Ayhan Bilgen, “Daha önce de aynı şahıslar ve başkaları tarafından belediyeye baskın, telefonla tehdit, hakaret, sosyal medya üzerinden çeşitli iftiralar, hakaretler gerçekleşti. Ama bugüne kadar bu konulardan yargılanan, sorgulanan hiç kimse olmadı. Bu aslında bu tür şeylere göz yummaktır. Açıkça somut bir şekilde telefon mesajlarımızı, sosyal medyadaki mesajları ilgili yerlere ilettiğimiz halde herhangi bir tedbir alınmadığı için bu artık baskın aşamasına geldi. Ve özellikle bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sabıkalarının son derecede kabarık olması yakın tarihte uyuşturucu, gasp ve cinayet suçlarından tahliye olmuş kişiler olmaları da aslında son döneme ışık tutun, aslında Kars’a özgü olmayan fotoğrafı ortaya koyuyor” dedi.

Ayhan Bilgen: Her şey ortada
 
Kars Belediye Eşbaşkanı Ayhan Bilgen, sosyal medya üzerinden belediyeye saldıran şahıslardan birinin eski ifadesini paylaştı. Bilgen, ifadede yer alan sözlerin asılsız ve tehdit olduğunu vurguladı.
 
Ayhan Bilgen şu ifadeleri kullandı:
 
“Her şey ortada. Dün saldıran kişinin hakkımdaki iftira dolu eski ifadesi.Kendisi her telefon aramasında “iş yada otopark vermeyerek dağa mı git diyorsunuz” şeklinde aklı sıra tezgah kurmuş. Parti için bedel ödeyen bir aile olduğunu da ekleyip güya bizi tehdit ediyorlar.”

Göz Atın

Pandemi Döneminde Patates ve Soğana Talep Arttı

Pandemi sürecinde yaşanan ekonomik kriz yüzünden artan işsizlik ve geliri düşük olan vatandaşların gıda alışverişlerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir