Anasayfa / Son Dakika Haberleri / 17. Kempo Dünya Şampiyonası Antalya’da Yapıldı

17. Kempo Dünya Şampiyonası Antalya’da Yapıldı

Türkiye Kempo Federasyonu ev sahipliğinde 17. Kempo Dünya Şampiyonası 25-31 Ekim 2021 tarihleri arasında Antalya’da 44 ülkeden 387 sporcu, 80 idareci ve 116 kişilik teknik kadro ile yapıldı.

Antalya 17. Uluslararası Kempo Şampiyonasına farklı ülkelerden yoğun katılım oldu. Türkiye Kempo Federasyonu ise başarışı bir perfomans göstererek turnuvada 6. oldu. Türkiye Kempo Federasyonu Milli Takımı Şampiyonaya; 1 Başkan, 1 Genel sekreter, 3 As Başkan, 1 Tim menajeri, 1 Teknik direktör, 6 Milli takım antrenörü, 2 Sağlıkçı, 2 Malzemeci, 44 Sporcu ve 8 Hakem ile toplamda 69 kişi ile katılım sağlayan en büyük ülke olarak ödüllendirildi. Kempo Dünya Şampiyonası’nda Türk milli takımımız 11 altın, 14 gümüş ve 43 bronz madalya kazanarak ülke sıralamasında 6. oldu.

Tüm Türk Milli Takımımızı canı gönülden tebrik eden Türkiye Kempo Federasyonu Başkanı Halis Avşar, yaptığı açıklamada”Disiplin kuruluna sevk edilenler kadın erkek kaptan ve sporcular var. Bunlar cezalarını çekmeli Mustafa Kemal Atatürk derki ben sporcunun zeki çalışkan aynı zamanda ahlaklısını severim. Bizde sevgi, saygı, itaat, inanç, güzel ahlak olmalı bunlar olmadan hiç bir alan da hiç bir anlamda başarılı olamazsınız” dedi.

 

 

Göz Atın

İmamoğlu, 23 Haziran 2019 seçimin 3. yıldönümünde konuştu

Aynı yıl içinde 2 kez İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçilen Başkan Ekrem İmamoğlu, Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir